poniedziałek, 1 stycznia 2018

Dlaczego akwarystyka?Dlaczego warto wybrać akwarystykę?
Niewątpliwie jest to fascynujące hobby, poprzez stałą i codzienną obserwację tego mikro świata możemy nawiązać niesamowity kontakt z tym co odwieczne. Natura, przyroda jest starsza, od człowieka. Jest silniejsza, bardziej potężna i niczym nie ograniczona. Obroni się sama i będzie trwała nawet wtedy gdy na ziemi nie będzie już ludzi. Była przed nami i będzie po nas.
Ciekawym jest mieć szczyptę tego świata, mały jego wycinek u siebie w domu. Chociaż delikatną namiastkę. Czy nie jest niezwykłym obserwować nasz mały własny podwodny świat, gdy na dworze pełnia zimy? Zielone soczyste rośliny, bujnie pnące się ku górze, czasem nawet kwitnące podczas gdy zewnętrzny świat zdaje się hibernować. Kolorowe żywe istoty: ryby, krewetki, raki czy kraby, nieustannie tworzące swoje życia. Jak gdyby niczym niezmącone, dążące wciąż do jednego celu - rozwijania się. Ile radości jest w tych małych krewetkach, skrupulatnie pracujących nad rozmaitym pokarmem swoimi małymi odnóżami.
Akwarium w mieszkaniu to niezapomniana przygoda, ale i obowiązek. To także praca wymagająca poświęcenia i trochę czasu. Żywe istoty są zdane na opiekę młodego akwarysty i to od jego kultury osobistej zależy jak temu podoła.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


eAkwarium.eu Blog o akwarystyce. Akwarium, jak zacząć? Początkujący. Pytania i odpowiedzi.