Dlaczego akwarystyka?Dlaczego warto wybrać akwarystykę?
Niewątpliwie jest to fascynujące hobby, poprzez stałą i codzienną obserwację tego mikro świata możemy nawiązać niesamowity kontakt z tym co odwieczne. Natura, przyroda jest starsza, od człowieka. Jest silniejsza, bardziej potężna i niczym nie ograniczona. Obroni się sama i będzie trwała nawet wtedy gdy na ziemi nie będzie już ludzi. Była przed nami i będzie po nas.
Ciekawym jest mieć szczyptę tego świata, mały jego wycinek u siebie w domu. Chociaż delikatną namiastkę. Czy nie jest niezwykłym obserwować nasz mały własny podwodny świat, gdy na dworze pełnia zimy? Zielone soczyste rośliny, bujnie pnące się ku górze, czasem nawet kwitnące podczas gdy zewnętrzny świat zdaje się hibernować. Kolorowe żywe istoty: ryby, krewetki, raki czy kraby, nieustannie tworzące swoje życia. Jak gdyby niczym niezmącone, dążące wciąż do jednego celu - rozwijania się. Ile radości jest w tych małych krewetkach, skrupulatnie pracujących nad rozmaitym pokarmem swoimi małymi odnóżami.
Akwarium w mieszkaniu to niezapomniana przygoda, ale i obowiązek. To także praca wymagająca poświęcenia i trochę czasu. Żywe istoty są zdane na opiekę młodego akwarysty i to od jego kultury osobistej zależy jak temu podoła.

1 komentarz:

  1. Sign up for our daily newsletter to unpack the business of luxurious in China. Gain insights, evaluation, and breaking news from our on-the-ground reporters. Gambling in China could also be} unlawful, 우리카지노 however Chinese vacationers don’t should go far search out|to search out} it—and their options are growing by the minute. Suncity worker Tam said she took a one-third pay reduce to land a brand new} secretarial job, including that comparable openings have been routinely advertised with a month-to-month wage of simply $1,100. With the concession renewal happening at a time of spiraling tensions between Washington and Beijing, Lee posits that one of the US firms may properly lose out.

    OdpowiedzUsuń


eAkwarium.eu Blog o akwarystyce. Akwarium, jak zacząć? Początkujący. Pytania i odpowiedzi.